Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
233 posty 1790 komentarzy

Blog rysunkowy oszołoma

koolart - Teksty i rysunki z przewagą rysunków z tekstem. Do wolnego propagowania w internecie.

WP zlikwidowała komentowanie. Niepokojące wywiady. Jagody w

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

listopadzie. Jak uprawiać propagandę, jak manipulacja ma być skuteczna jeśli treść artykułu przez 90 - na oko - % komentatorów jest kwestionowana? Komentatorzy jak wiadomo nie przebierają w środkach:

Jak uprawiać propagandę, jak manipulacja ma być skuteczna jeśli treść artykułu przez 90 - na oko - % komentatorów jest kwestionowana? Komentatorzy jak wiadomo nie przebierają w środkach: wytyka się fałsz, tendencyjność, odwracanie kota ogonem, kpi się i miażdży wątłe argumenty artykułów?

 

 

Moderator ma pełne ręce roboty, której nie jest w stanie przerobić. Więc Wirtualna Polska wycofała jakiś czas temu możliwość komentowania przez internautów pod większością swoich niusów. Starzy internauci patrzą na to z szyderstwem ale młodzi być może zaczną się przyzwyczajać do tego, że prawd objawionych się nie komentuje tylko przyjmuje do wiadomości?

Jeśli taka tendencja będzie narastać warto byłoby uruchomić jakiś niezależny serwis na którym bez knebla internauci będą mogli szczerze schlastać taki na przykład wywiad z Timothy Snyderem, amerykańskim historykiem pt. : "Zagłada jako ostrzeżenie. Timothy Snyder: nie jestem pewny, czy świat da się uratować" - z Wirtualnej Polski właśnie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Zaglada-jako-ostrzezenie-Timothy-Snyder-nie-jestem-pewny-czy-swiat-da-sie-uratowac,wid,17954195,wiadomosc.html?ticaid=115e6f&_ticrsn=3

Pan historyk najprawdopodobniej reprezentuje poziom wiedzy historycznej typowy, a więc obowiązujący w amerykańskich kręgach akademickich na temat Polski. Króluje w wypowiedziach Snydera oczywiście odmieniany na wszelkie sposoby holokaust, bynajmniej nie Polaków, oraz z wielką wyrozumiałością (!) kierowane oskarżenia wobec - tym razem - Polaków. Mam w ogóle wrażenie, że straszy nas współczesnych Polaków nowym holokaustem - delikatny szantaż? - ale przy okazji jak świetnie jego słowa korespondują z głośną wypowiedzią Orbana na temat Sorosa. Pozwoliłem to sobie zilustrować rysunkiem.

 

 

Mam w pamięci świeżo drugi wywiad z innym Amerykaninem, profesorem Richardem Pipesem pt. "Wujek Dobra Rada z Hameryki" przeczytany na Wirtualnej Polonii:

http://wirtualnapolonia.com/2015/11/06/wujek-dobra-rada-z-hameryki/

Da się on streścić w paru słowach: Polacy ogony podkulić, pracować, morda w kubeł, macie okazję pomilczeć kiedy Ameryka będzie wydawała wam polecenia. Wiadome pochodzenie profesora (urodzonego w Cieszynie) z pewnością nie jest bez znaczenia, w każdym razie szkicuje Pipes ponoć zarys polskiej polityki w najbliższych latach.

Oba wywiady przypomnieć powinny Polakom jakie jest nastawienie świadomości społecznej w Stanach, pod których kuratelę znowu głębiej weszliśmy.

****************************************

 

 

Dziwny to był rok ten 2015-ty! Dziwny był cały zaiste, ale końcówka zadziwia na bieżąco. Rosja i Ameryka toczą wojnę proxy.  Czarne jagody prosto z krzaka 8 listopada. Czemu nie?

Listki już opadły ale owoce wciąż można zbierać.

Czerwone borówki także. Pewna pani twierdziła, że zdrowe na nerki.

Dotychczas odkąd sięgam pamięcią, a nawet posiłkując się cudzą - czarne jagody kończyły się definitywnie z końcem lipca.

 

Tymczasem ciepło jest tak, że można się nawet poopalać, chociaż brązu już się nie zdąży złapać. Miesiąc wcześniej spadł śnieg i zaraz stopniał, dziś zaś 16 stopni Celsjusza w cieniu. Normalne, anomalne czy globalne ocieplenie? Właśnie! Ostatnio czytałem na którymś z dużych portali, iż są dowody na to, że od kilku lat masa pokrywy lodowej na Antarktydzie narasta i to zdecydowanie. Mają swoje sposoby żeby to sprawdzić. Gdzie więc jest globalne ocieplenie? Wygląda na to, że z Ziemią jak z lodówką, jeśli w jednym miejscu chłodzi to w innym grzeje. Aż samo się ciśnie do głowy, że natura naturą, ale ktoś tym musi przecież sterować, nieprawdaż?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • a konkretnie, gdzie te jagody ?
  większość czytelników nie ma potrzeby komentowania, niestety, tak więc idoktrynacja będzie postępować, a że kilku pieniaczy odejdzie, to co?
 • W żadnych żydowskich mediach nie ma niezależnego komentowania
  Gdy pojawiła się żydowska rozgłośnia TOK Fm można było komentować telefonicznie poranne audycje. Żydzi jednak nie radzili sobie z komentatorami i szybko zaniechali tej formy społecznej wypowiedzi.
 • @interesariusz z PL 18:50:49
  Panie Interesariuszu, oczywiście w lasach :).
  Większości się nie chce nie tylko działać ale i nawet komentować. Jednak do niedawna bywało i po parę setek komentarzy pomimo moderacyjnego filtra.
 • @Rzeczpospolita 19:03:52
  Tak, to prawda. Ale jak napisałem wyżej, do niedawna komentarzy buło dużo.
 • Jak zwykle...
  Wszystko zaczęło się od GoownaWyborczego które zlikwidowało komentarze pod artykułami o "uchodźcach" pod pozorem nienawiści rasowej. Ze względu na przytłaczającą ilość krytycznych komentarzy na tematy doczesne, będziemy mieli do czynienia z blokowaniem komentarzy pod bzdurnymi powodami. Moim zdanie należy coś z tym zrobić dopóki nie jest za późno.
 • @wolidar 23:54:24
  Cóż można zrobić? Olać ich chyba tylko? Ja powyżej proponowałem serwis rozpropagować na którym internauci mogliby zgłaszać jakiś artykuł do "obgadania" i tam komentować. Myślę, że gdyby stał się popularny to byłby zarówno opiniotwórczy i dochodowy z reklam. Może dział na NEonie?
  Są też jeszcze inne pomysły:
  http://kj12345.neon24.pl/post/127215,zmusic-do-wolnosci-slowa
 • @koolart 00:05:26
  Tak, moim zdaniem powinien gdzieś, kiedyś /szybko/ powstać blog lub portal który przeklejal by wiadomości z " oglupiaczy " i pozwalał komentować i dyskutować z treścią do woli.jest to chyba najlepszy pomysł, nie trudny w realizacji.
 • Panie Panowie
  Czy to wszystko było dzisiaj ważne ja myślałem że ta wiadomość zelektryzuje cały Świat Słowiański a szczególnie nas Polaków wiadomość która mówi że my jesteśmy protoplastami że my mieszkamy w Polsce od 25600 lat.Czy to do WAS DOCIERA!!!!

  EUREKA !
  Kujawy i polskie ziemie - ojczyzną R1a-M417
  i kolebką Indo-Europejczyków

  http://www.molgen.org/eng/viewtopic.php?t=1529&sid=ad29e131e9a98200e2fbe1acef75dfbe
 • @dlaczego ja 02:30:26
  Haplogrupa niczego nie załatwi, ot ciekawostka, która namieszała zdrowo aryjczykom zza zachodniej granicy. :)
 • Skuteczne moga być pozwy sądowe, np zbiorowe
  albo przez organizacje. Sprawa wygląda tak: mam możliwość komentowania na WP i korzystam z tego; piszę komentarz i sie nie ukazuje; często jest tak, że teoretycznie komentarze można dodawać, ale sie nie ukazuja żadne, bo wyłączono komentowanie. Oznacza to że WP jest złodziejem mojego czasu i czasu innych osób, czasu poświęconego na komentowanie! Zwykli pospolici złodzieje. Dziwne, ze nikt do tej pory nie pozwał portalu, takiego czy innego. Gdzie nierób RPO? Żre pewnie ośmiorniczki.
 • Autor
  Nie tylko WP ale wszystkie media 1 i 2 obiegu stosuja blokady i moderacje-nie chodzi tylko o wulgarny jezyk ale glownie wyrazanie opinii sprzecznej z artykulem.
  Ostatnio tylko nasililo sie to w zwiazku z fala socjalnych emigrantow z BW.
 • Kultura zakapturzonych
  Niestety wielu z komentatorów, choćby na naszym NEonie24, nie potrafi utrzymać na wodzy swoich negatywnych emocji, eksplodując co jakiś czas wulgaryzmami opartymi na kompleksach.

  Robi się z tego krzyżacka nawalanka, dyskwalifikująca sens spotkań. Sens bycia społecznością. Sens społeczeństwa sieci wiedzy.

  Warunkiem koniecznym dla pogłębiania znajomości i zaufania jest moim zdaniem jawność.
  Poszukiwanie zrozumienia wśród zakapturzonych, to strata czasu i atłasu.
 • Jak zwalczyć blokadę komentarzy stosowaną przez łże media.
  Trzeba by założyć blog o nazwie np "Głos Narodu"
  W którym było by szereg działów w których znajdowały by się różne tematy do komentowania.
  Proponuje takie tematy jak:
  Gazeta Wybiórcza (odnośniki do artykułów z możliwością komentowania
  WP ....
  Onet...
  ....
  Oraz działy z własnymi tytułami
  W zasadzie można by rozszerzyć Neon24 o takie działy

  Taki blog trzeba by szeroko rozreklamować tak by ludzie czytali łże media
  raczej w tym blogu niż na oryginalnych stronach.

  Tak blog szybko stałby się największym internetowym medium i głosem narodu.
  W blogu proponuje uwzględniać tylko tematykę poważna (polityka, ekonomia, nauka... medycyna, technika).
 • @wolidar 00:13:48
  ooo hehehe właśnie napisałem coś identycznego.
  Cieszę się że więcej osób myśli podobnie.
 • @wolidar 00:13:48
  Może NE powoła "portal córkę" o takim profilu?
 • @dlaczego ja 02:30:26
  Bardzo ciekawe. Dzięki za link.
 • @tadman 09:24:33
  Jeśli Polska zostanie stłamszona, wiedza ta zostanie głęboko ukryta.
 • @Andron 09:51:23 i mac
  Rzecz w tym, że od zawsze, aż do mniej więcej września 2015 - wtedy zauważyłem, że coś się zmieniło - pod każdą informacją można było zostawić komentarz. Teraz po prostu niema takiej możliwości. Zwyczajnie niema pola do edycji komentarza. Choćby treść wołała o pomstę do nieba nie da się wypowiedzieć. Początkowo myślałem, że to czasowe i komentarze wrócą, ale nie, nic się nie zmienia i chyba tak już ma zostać.
 • @Oscar 16:35:00
  Właśnie o to mi chodzi!
  Ładnie to kolega ogarnął. Może tak władze NE wezmą pod rozwagę pomysł?
 • @Oscar 16:35:00
  Mogłoby to być coś pomiędzy Wirtualną Polonią a Wykopem. Moderacja usuwałaby tylko komentarze wygłupy, komentarze wulgarne albo bez sensu czy uporczywie powtarzane. Reszta obojętnie od poglądów miałaby szansę wybrzmieć w pełni.
 • @Oscar 16:36:08
  A może NAPRAWDĘ zrobić coś takiego, samemu trudno, ograniczony czas itp... ale może wreszcie trzeba, gdzieś.., coś wymyślić, mi już brakuje slow kiedy najbliższym próbuję wytłumaczyć "to k..estwo" wylewające się z z oglupiaczy.
 • @koolart 20:10:40
  To nie jest zart: i jest to moj pomysl:
  NiezaleznaGazetaWirtualna
  Made by Robert R
 • @wolidar 02:30:58
  Wcale nie żartuję. Taki portal byłby bardzo potrzebny. Czy on już działa? Proszę ewentualnie o adres.
  Dawno Kolega wpadł na ten pomysł?
 • @koolart 09:44:41
  Nawet domena jest w trakcie rejestracji.
  NiezaleznaGazetaWirtualna , moze byc skrot NGW z podtytułem ZalezneGoownoWyborcze ?
  Na pomysł wpadłem dość dawno temu, przed zeszłorocznymi wyborami, mieszkam niestety dość daleko o rodzinnego miasta wiec pozostaje mi wertowanie internetowych portali w poszukiwaniu informacji /nie mylić informacji z wiedza :) to co od dłuższego czasu dzieje się "we wiodących portalach informacyjnych" jest poniżej wszelkiej krytyki.
  Jedni twierdza, żeby po prostu Nie Czytać! i będzie spokój, ja uważam ze należy czytać te ich farmazony. Komentowanie natomiast , straciło jakikolwiek sens, albo Nie wrzuca Twojego komentarza b obrażasz uczucia religijne Potwora Spaghetti, do wyboru są jeszcze prawa autorskie, bądź ""nie bo nie"
 • @wolidar 18:13:01
  No to czekam na otwarcie. Warto będzie go propagować. Jeśli NGW stanie się popularna to będzie młotem na kłamców z największych portali.
  Na marginesie tylko powiem, że nie podoba mi się podtytuł: ZalezneGoownoWyborcze. Nie pasuje do miejsca opiniotwórczego, do gazety na przyzwoitym poziomie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej